TÜGÖDER

Türkmen Göçmen Mülteci ve Sığınmacılarla Dayanışma Derneği

Hakkımızda

Kuruluş Tarihçesi:

Türkmen Göçmen Mülteci ve Sığınmacılarla Dayanışma Derneği ( TÜGÖDER ) olarak 2015 Haziran ayında kurulmuş bulunmaktayız. Kuruluş ve çalışmalarımızı takip eden süreçte  konunun uzmanları ile "engelli ve kadınlarla"  ilgili profesyonel çalışma yapabilmek üzere Ankara Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Sosyal Sorumluluk Platformu’na Ekim 2016 tarihinde  dernek adına 3 proje için başvuru gerçekleştirdik. Hazırlamış olduğumuz 3 proje de elemeden geçerek, projelerin tanıtım filmleri platformun internet sitesinde (www.sosyalsorumluluk.org.tr) yayınlanmıştır.

Projelerimize sponsor ve gönüllü aranması ile ilgili bu süreçte, 22/02/2017 tarihi itibarıyle platform kanalıyla projelerimize onbeş gönüllü başvurusu yapılmıştır. Projelerimizde yürüteceğimiz eğitim çalışmaları sonucu verilecek sertifikalar Milli Eğitim Bakanlığınca onaylıdır. Projelerimizde bulunan Bakanlığımızda bulunmayan eğitim programları Üniversitelerdeki öğretim üyelerince ortaklaşa hazırlanmıştır.

Ayrıca iki üniversite ile  iki vakıf ve bu alanda çalışmayı hedefleyen bir çok dernek ve vakıf için gönüllü danışmanlık yapmaktayız. 

Göç ve entegrasyon  konusunda bir çok master ve doktora öğrencisine rehberlik ederek çalışma ve faaliyetlerimizi yürütmekteyiz .